Поиск по этому блогу

Архів новин 2014 -2015 рік

   

2014 рік - Міжнародний рік мігруючих птахів

          На відзначення Міжнародного року мігруючих птахів в ліцеї проведено:
-         конференцію «Перелітні птахи в нашому житті»;
-         конкурс малюнків «Моя земля - моя краса…»;
-         випущено фотогазету - фотомить «Краса і багатство Теребовлянщини».


22 травня - Міжнародний день біорізноманіття

          На відзначення Міжнародного дня біорізноманіття в ліцеї проведено:
-     конкурс презентацій на тему «Біорізноманіття островів»;
-    екологічний проект «Екологічні фактори в життєдіяльності Теребовлянщини»;


-      випуск фотогазети «Земля і ми».


Свято останнього дзвоника
         Уже традиційно, перед виходом учнів випускних груп на перед­дипломну практику, в Буданівському професійному ліцеї відбува­ється свято останнього дзвоника. Це свято прощання, свято добрих слів і побажань. Цьогоріч актовий зал зібрав 69 випускників 2014 року. Це майбутні кухарі, кондитери, будівельники, електромонтери, водії, трактористи. Зі сцени линули слова подяки викладачам, майстрам виробничого навчання, класним керівникам, виховате­лям. Звучали добрі слова і для молодших учнів, котрим випускники - передали естафету.
         Добрими напутніми словами до учнів звернулися директор ліцею Б.Л.Попків, майстер виробничого навчання Л.Б.Заверуха, класний керівник М.Є.Наконюшевська. В усіх виступах звучали по­бажання знайти своє місце у житті, не забувати свого роду, своєї землі.
         Мелодія останнього дзвоника сповістила про хвилюючу мить прощання з рідним закладом. Тож щасливого вам плавання у бурх­ливому життєвому морі, дорогі наші випускники. Нехай на ваш жит­тєвий корабель завжди очікує затишна гавань з рідними людьми і хорошими друзями.
Творчий концерт учня нашого ліцею Олега Гавриляка


   

І ЗВУЧАВ ВИПУСКНИЙ

 ВАЛЬС...  

Хлібом на вишитому рушнику благословляли в доросле життя своїх дітей матері...


ФОТО НА ЗГАДКУ День знань - свято для всієї держави

 

З Божим благословенням звертається до учнів та працівників ліцею 

отець Василь.

Благослови, Всевишній Боже,

Благослови, Пречиста Мати,

Хай Ваша ласка допоможе,

Щасливо рік новий почати.

 Вручення символічного ключа до знань першокурсникам


  Дзвони, мій дзвонику,


І весело співай!

 

 

 

 Підняття прапора на подвірї ліцею сповіщає про початок нового навчального року 
 Перший урок на тему: «Україна - єдина країна»
Ми - одна родина,
І найкраща наша мати -
Рідна Україна!

«Великої політики я в’язень, зате великого

народу малий син…»


 16.09.2014р. в ліцеї відбулася презентація збірок колишнього учня ДНЗ «Буданівський ПЛ» Мялікгулиєва Назара «Критик», «До народу».

  Сьогодні Назар Мялікгулиєв - учасник АТО, виборює мир для своєї держави, для всіх нас на сході України.
   Здоров’я усім бійцям АТО і щасливого повернення додому бажають учні ліцею.

«За мир в усьому світі…»

21 вересня - Міжнародний день миру. Цій події був присвячений конкурс малюнків на асфальті, що відбувся 18.09.2014р. в ДНЗ «Буданівський ПЛ».

        Учні ліцею також долучилися до акції «Голуб миру».     

       


 

Свято квітів і дарунків осені
        22 вересня 2014р. в ДНЗ «Буданівський ПЛ» відбувся конкурс квіткових композицій під гаслом «Україна - єдина держава».
 
Ви - майстри своєї справи…


Сьогодні славлю я учителів,


Сподвижників і мрійників, поетів,


Синів і дочок нашої землі,


Людей душі високих злетів.


 Такими словами розпочався святковий ранок, присвячений Дню працівників освіти  у Буданівському професійному ліцеї. Звучали щирі слова подяки, побажання здоровя, терпіння, мирних і щасливих днів, розумних учнів.


З вітальним словом до працівників ліцею звернувся директор Попків Б.Л.


З ініціативи учнівського самоврядування першу пару провели учні-третьокурсники.

  


 Обласна методична секція педпрацівників з професій сфери послуг (громадське харчування) на тему «Поширення передового педагогічного досвіду з використанням  мультимедійних технологій у навчальному процесі»

23 жовтня   2014 р. на базі ліцею відбулося  засідання  обласної методичної секції педпрацівників з професій сфери послуг (громадське харчування) на тему «Поширення передового педагогічного досвіду з використанням  мультимедійних технологій у навчальному процесі»
     Відкрив засідання заступник директора НМЦ ПТО у Тернопільській області Дзюблюк В.П.
     Учасників секції привітав директор ліцею Попків Б.Л. та учні навчального закладу.
     Було проведено презентацію історії села Буданів та  Буданівського професійного ліцею, присвячену 60 – річчю створення  даного  навчального закладу.
     З програмою засідання присутніх ознайомила методист НМЦ  ПТО у Тернопільській області Жилан О.М.
     Майстер виробничого  навчання ліцею Гейниш Г.І.  на високому методичному рівні провела відкритий урок виробничого навчання  з теми «Обробка м ҆яса».
     Під час засідання  круглого столу виступили: 
-      Шеленко К.І., викладач ДНЗ «Бучацьке ПТУ» з темою «Впровадження  в практику молодого викладача елементів передового педагогічного досвіду».
     - Канівець Н.В. викладач ДНЗ «Тернопільське ВПУ технологій та дизайну» з темою  «Роль  КМЗ у підготовці кваліфікованого робітника  з професії «Кухар».
      Підсумок ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності з професії «Кухар» підвела методист НМЦ ПТО у Тернопільській області Жилан О.М.
     Презентацію ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності з професії «Кухар» провела  Пясечна М.Т. майстер виробничого навчання ДПТНЗ «Тернопільське ВПУ ресторанного сервісу і торгівлі».
Із заключним словом на секції виступив заступник директора НМЦ ПТО  у Тернопільській області Дзюблюк В.П.

СПОЧАТКУ БУЛО СЛОВО…
З 3 по 7  листопада  2014 р. в Буданівському  професійному ліцеї проходив Тиждень української мови та літератури. Було проведено:
-  виховну годину: « 9 листопада – День української писемності та мови».
-  інформаційну хвилинку «Нашого цвіту – по всьому світу», 
-  конкурс « Кращий знавець українського слова».
         Учні взяли участь у І етапі  ХV Міжнародного конкурсу знавців української мови   імені  Петра Яцика , писали диктант всеукраїнської єдності.

 


Всеукраїнський тиждень фінансової грамотності в ліцеї 

 У рамках  Всеукраїнського  тижня фінансової грамотності в ліцеї проведено зустріч з керуючою групою відділень управління по ефективності рітейлу  ПАТ «КБ Надра» Тернопільського РУ  Піндюр Наталією Віталіївною та керуючим Теребовлянським відділенням Лакомим Юрієм Богдановичем.
     Учні та педагоги дізналися багато  цікавої інформації щодо  ведення сімейного бюджету, інформації про основні фінансові продукти, за допомогою яких можна реалізувати свої плани.Відзначили 60-річний ювілей


         Ювілеї бувають різні: великі й маленькі, радісні й сумні. Але це завжди підсумок прожитої частини життя. 60-річчя Буданівського професійного ліцею, яке відзначили минулої п'ятниці, також залишило двоякі враження. По-перше, це - свято освітнього закладу із власними славними традиціями, своєю багатою на трудові та освітянські здобутки історією. Але шкода, що таке визначне вшанування довголітньої наполегливої праці педагогів, майстрів, студентів відбулося у непростий для країни час, коли зовнішній агресор продовжує загрожувати незалежності України. Саме тому відзначення славного ювілею розпочалось фонограмою пісні про Майданівські події «Мамо, не плач...».
         Далі ведучі дійства викладачі ліцею Андрій Маловський та Ліна Бальсіте з надзвичайним теплом та любов'ю розповідали переповненій глядацькій аудиторії про рідний Буданівський край, віхи становлення професійного ліцею. Історичні сторінки гармонійно доповнювалися тематичними слайдами, піснями про мальовничий Буданів, про Україну у виконанні колишнього випускника Андрія Кришталя, учня Пухняка Павла.
         Безперечно, що сьогодні важко уявити село без його професійного ліцею, який давно вже став візитівкою краю, осередком освітянського та культурного життя, своєрідним брендом Буданова та Теребовлянського району. День за днем, рік за роком складалася славетна історія навчального закладу. Він змінював свої назви, розбудовувався, багато чого змінилося за роки існування та все ж залишався рідною домівкою для тисяч юнаків і дівчат, що брали у нього уроки дорослого життя.
         Розповідь про ліцей доповнив його незмінний протягом ось уже 32 років директор Попків Богдан Леонтійович, який також у серпні відзначив особистий ювілей.
         Добрим словом Богдан Леонтійович згадав своїх попередників - колишніх директорів училища, працівників, які зараз вийшли на заслужений відпочинок. Він також запропонував вшанувати світлу пам'ять тих, хто відійшов у вічність.
         Урочистості продовжились приємною місією, коли ювілярів вітали зі святом нагороджували грамотами, дарували цінні подарунки численні гості. Того дня теплі слова подяки за невтомну працю колективу ліцею засилали заступник директора департаменту освіти і науки ОДА Володимир Чайковський, заступник директора навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Тернопільській області Валерій Дзюблюк, голова райдержад-міністрації Галина Зелінська, радник голови районної ради Василь Мазун, сільський голова Богдан Лакомий, директор Буданівської ЗОШ І-ІІІ ст. Іван Заверуха, головний лікар Буданівської обласної комунальної психоневрологічної лікарні Любомир Ядловський, ветеран педагогічної праці Віра Фрейчак, керівники: ПАП «Ласко-вецький «Бровар» Іван Грошко, ГІАП «Буданівський «Бровар» - Володимир Кралько, ПАП «Богдан» - Богдан Сивак, ПАП «Дзвін» Чортківського району Василь Градовий, колишня випускниця, а зараз викладач ліцею Марія Наконюшевська, завідуючий денним відділом Теребовлянського вищого училища культури Петро Майовський, директори професійно-технічних закладів області.
         Виступи та вітання перепліталися із запальними та колоритними виступами народного ансамблю танцю «Галичанка» під керівництвом Малгожати Качор, чоловічого і жіночого вокальних колективів ліцею, чоловічого Дуету у складі майстрів виробничого навчання Олега Дюка та Володимира Мудрого, учнів Буданівської ЗОШ І-ІІІ ст., завідуючої будинком культури Світлани Кершко. 
         В актовій залі ще довго панувала тепла і доброзичлива аура свята, свята людей, які все життя присвятили служінню рідній землі, і віриться, що ця свята місія буде гідно поцінована в нашій державі, а Буданівський ліцей поверне колишню славу і розквітне з новою силою.

СВЯТКОВА ФОТОГАЛЕРЕЯ

Конкурс 

"Кращий знавець питань з охорони праці"На виконання спільного наказу департаменту освіти і науки облдержадміністрації та УДСНС України у Тернопільській області від 08.05.2014р №170/335 «Про проведення Тижнів знань з ОБЖД в навчальних закладах області» в ліцеї  з 10.11. 2014р по 15.11. 2014р проведено тиждень знань з основ БЖД. В рамках тижня проводився конкурс серед учнів «Кращий знавець питань з охорони праці», виховна година на тему «Небезпека для всіх і всюди» та літературна виставка в читальному залі бібліотеки
 В конкурсі взяли участь команди навчальних груп І, ІІ і ІІІ курсів. Знання учнів оцінювало журі у складі заступника директора з НВР Камулі М. Т. інженера з ОП Сірого А. К. та викладача предмету «Охорона праці»
Калити М. М.
       

За рішенням журі переможцями конкурсу визнано:
                   І місце - Свист Тарас               група № 14
                   ІІ місце - Паращій Віталій      група № 22
                   ІІІ місце - Сарняк Ігор             група № 33
        
Переможців конкурсу нагороджено дипломами.

Засідання методичної комісії педагогічних працівників професійної підготовки.

20 листопада 2014 року проведено засідання  методичної комісії педагогічних працівників професійної підготовки. Майстрам виробничого навчання Пітурою  В.П. проведено відкритий урок з індивідуального навчання на тему: «Керування колісним трактором заднім ходом». На уроці, учень групи № 14, Свист Тарас  відпрацював навики їзди заднім ходом, заїзд в умовні ворота переднім і заднім ходом трактора і  під'їзду до  причіпного або начіпного знаряддя. Урок мети  досягнув. Також.
  Членами методичної  комісії заслухано і обговорено методичну розробку на тему: «Ділові ігри на уроках теоретичного  навчання  з предмету «Трактори», яку  підготував викладач професійно – теоретичної підготовки з професії «Тракторист–машиніст сільськогосподарського виробництва»,  викладач  вищої категорії Камуля М.Т..
         Майстри виробничого навчання Дюк О.Р.,Поперечний М.М., Пітура В.П.  прозвітували про виконання програм індивідуальних занять.

 

Засідання педагогічної ради


Відповідно до плану роботи педагогічної ради на 2014/2015 навчальний рік  21.11.2014р. відбулося засідання педагогічної ради з порядком денним:
1. Про стан викладання  предметів гуманітарного циклу.
2.Про організацію профорієнтаційної роботи педагогічного колективу та комплектування груп на новий навчальний рік.
3.Про виконання рішень попередніх педрад.

З доповіддю по першому питанню порядку денного виступила методист ліцею Міхневич Н. С., яка дала аналіз стану викладання предметів гуманітарного циклу, відмітила позитивні сторони та вказала на недоліки, над якими потрібно працювати викладачам.
В обговоренні даного питання взяли участь:
Голодюк О. П. – викладач української мови і літератури  та світової літератури.
Мудра М. М. – викладач української мови і літератури, історії України та правознавства.
Маловський А. С. – викладач історії
Прекурат М. Є. – викладач англійської мови
Дюк Н. М. – викладач німецької мови
Попків Б. Л. – директор ліцею

З другого питання порядку денного виступив заступник директора з НВР
 Камуля М. Т., який охарактеризував стан профорієнтаційної роботи  в ліцеї та запропонував напрямки проведення цієї роботи на 2015-2016 н.р. В обговоренні даного питання взяли участь:
            Попків Б. Л. – директор ліцею
            Поперечний М. М. – майстер по водінню автомобіля
            Федорків В. В. – викладач предметів «Фізична культура» та «Захист Вітчизни»
            Гейниш Г. І. – майстер в/н
            Заверуха Л. Б. – майстер в/н

            З інформацією з третього питання порядку денного виступив заступник директора з НВР Камуля М. Т., який поінформував членів педагогічної ради про стан виконання рішень попередніх засідань педрад.

            За підсумками доповідей та обговорень питань порядку денного прийнято відповідні рішення.

День  Гідності і Свободи в Буданівському  професійному ліцеї

На відзначення Дня Гідності і Свободи в Буданівському  професійному ліцеї проведено флешмоб «Слава героям».
Під звуки пісні  «Пливе кача…» було запалено свічки, з яких було викладено слова «Слава героям» та тризуб.
         В ліцеї оформлено стенди «ГЕРОЇ «НЕБЕСНОЇ СОТНІ».
 Всесвітній день  боротьбі зі СНІДом  

в Буданівському професійному ліцеї

До Всесвітнього дня  боротьбі зі СНІДом  в Буданівському професійному ліцеї проведено профілактичний тренінг «Молодь за майбутнє без СНІДу, який підготувала класний керівник Наконюшевська М.Є. з групою №11.  Активну участь у заходах  взяли також учні групи № 31.

         Кожна група підготувала стінгазету.03.12.2014 року  в Буданівському професійному ліцеї  проведено спортивні змагання, присвяченні Дню Збройних Сил України  та річниці подій на Майдані


05.12. 2014 року  в актовому залі ліцею прозвучало   героїко – патріотичне  вітання  до Дня Збройних Сил України на тему: «Подвиг в ім'я Батьківщини». Учні вітали чоловічу половину ліцею зі святом  бажали  миру і здоров'я.  Особливу подяку  було висловлено тим, хто сьогодні  захищає нашу землю від ворога.Засідання методкомісії 

викладачів загальноосвітніх предметів 

в Буданівському професійному ліцеї. 

09.12. 2014 р. відбулося засідання методкомісії викладачів загальноосвітніх предметів в Буданівському професійному ліцеї. В план методзасідання входило:
- відкритий урок з української літератури;
- обговорення реферату на тему: «Активізація пізнавальної діяльності учнів в процесі вивчення математики;
- звіт про роботу над створенням або вдосконаленням комплексного методичного забезпечення викладання фізики.
Відкритий урок за  поемою «Мойсей»  І.Я. Франка  провела викладач української мови та літератури  Голодюк О.П.
Метою уроку було  використання мультимедійних презентацій на уроці української літератури.
Учні самостійно   підготували  мультимедійні  презентації за поемою «Мойсей», виконуючи  випереджувальне завдання, працювали в групах, читали уривки з поеми.
Члени метод комісії заслухали та обговорили реферат, який підготувала викладач математики  Міхневич Н.С. та звіт  про роботу над створенням або вдосконаленням комплексного методичного забезпечення викладання фізики, який підготував викладач  фізики Бігановський В.А.
На засіданні методкомісії були присутні заступник директора НМЦПТО у Тернопільській області  В.П.Дзюблюк , методист НМЦПТО у Тернопільській області з виховної роботи  В.В.Мельниченко , методист НМЦПТО у Тернопільській області з охорони праці О.В.Бойко.

Всеукраїнський тиждень права в ліцеї

З 08.12. 2014р. по 13. 12. 2014р. в ліцеї проведено Всеукраїнський тиждень права.
                   
                                            В програмі  Тижня:
  1. Випуск стінгазет.
  2. Виховна година на тему: «Особливості прийому на роботу неповнолітніх»             
  3. Конкурс знавців права.                                                                         
  4. Круглий стіл «Права дитини. Закон і реальність».                       
  5. Підсумки проведення тижня права.
В рамках тижня було проведено зустріч  з представниками правоохоронних органів та служби у справах сім'ї  та молоді Теребовлянської РДА майором міліції  Мудрим Я.В., зав. сектором у справах сім'ї та молоді  Теребовлянської  РДА  Майор Г.Ф., капітаном міліції  Сеньківим І.М. 
                                                                                           


              
УЧНІ БУДАНІВСЬКОГО ПРОФЕСІЙНОГО  ЛІЦЕЮ - ВОЇНАМ   АТО

Сьогодні вся держава живе подіями, що відбуваються на Донбасі. Не залишаються осторонь від цих подій учні нашого ліцею. З ініціативи учнівського самоврядування  були зібрані гроші та закуплено  солодощі,  цигарки, чай, каву, устілки для взуття.
            Працівники  теж долучилися  до цієї благодійної акції:  допомогли коштами,  приносили домашні консервації, теплий одяг.
            Також учні та працівники  сплели маскувальну сітку, дівчата -  майбутні кухарі, кондитери -  порадували воїнів АТО  домашнім печивом.